Nicnus Web Tasarım ve Yazılım Hizmetleri

E TİCARET

E-Ticaret, Elektronik ticaret ya da internet ticareti olarak bilinmektedir. En önemli işlevi çevrimiçi ortamı kullanarak mal ve/veya hizmet alım satımı yapmak, aynı zamanda bu işlemleri gerçekleştirmek için gerekli olan para ve veri aktarımı sağlamaktır.  Genellikle fiziksel ürünlerin çevrimiçi satışını yapmak için kullanılır. Bununla birlikte internet üzerinden kolaylaştırılan her türlü ticari işlemi de kapsamaktadır. Aynı zamanda özellikle mal ve hizmetlerin işlemesini ve çevrimiçi platformda gösterilmesini de ifade etmektedir.

E-Ticaretin tarihi ilk olarak çevrimiçi satışla başlamaktadır. 11 Ağustos 1994 yılında bir insan Sting grubunun bir CD’sini Amerikan perakende platformu olan NetMarket web sitesi aracılığıyla arkadaşına çevrimiçi ortamda satmıştır. Bu olay sayesinde bir işletme içerisinden internet aracılığı ile ürün satın alan ilk tüketicinin oluşmasına olanak sağlamıştır. Yani bugünlerde yaygın olarak bildiğimiz E-Ticaretin ilk örneğini bize sunmuştur.

O zamandan beri E-Ticaret, çevrimiçi perakendeciler ve pazaryerleri aracılığı ile ürünlerin müşteriler tarafından keşfedilmesini ve satışların kolaylaştırılmasını sağlamak için geliştirilmiştir.

Küçük ölçekli işletmelerden büyük ölçekli işletmelere kadar herkes E-Ticaretten yararlanmıştır. Bu da malların veya hizmetlerin geleneksel pazarlama ile mümkün olmayan ölçekte satılmasını sağlamıştı

info@nicnus.net.tr

Mail 7x24 Destek

0 284 606 0850

Whatsapp 7x24 Destek

0 284 606 0850

Haftanın 7 Günü 09:00-18:00